اصفهان، میزبان پنجمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی کشور

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۹:۴۵ کد : ۶۰۹۴۸ اخبار مسابقات مناظره دانشجویی
تعداد بازدید:۲۵۹

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان از برگزاری ۳ روزه مرحله کشوری مسابقات مناظره دانشجویی به میزبانی مرکز آموزش علمی کاربردی سیتی سنتر اصفهان خبر داد و گفت: ۲۴ تیم ۶ نفره از سراسر کشور در قالب ۱۳۹ گزاره با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و مرحله فینال نیز در سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود.

 بهزاد رضایی اظهار کرد: این دوره از مسابقات کشوری مناظره دانشجویی به مدت ۳ روز از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ماه در مرکز آموزش سیتی سنتر اصفهان برگزار خواهد شد که فینال این مسابقات به صورت حضوری خواهد بود.

وی افزود: به سبب وجود محدودیت‌های کرونایی، نزدیک بودن مسابقات به زمان امتحانات و حضور شرکت‌کنندگان از شهرهای دیگر، تنها فینال رقابت‌ها در روز آزادسازی خرمشهر به شکل حضوری است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان از حضور بیش از ۲۰ استان کشور در این رقابت‌ها خبر داد و گفت: برای اولین بار ۲۴ تیم از ۲۴ استان در این رویداد شرکت کردند که نشان از برنامه ریزی و مدیریت خوب است.

وی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم میزبان خوبی برای این رویداد باشیم و گفت: تمام تلاشمان بر برگزاری خوب با رعایت عدالت کامل است.

رضایی درباره داوران این دوره از مسابقات نیز توضیح داد: داوران این دوره مسابقات باید حتما در جلسه حاضر باشند و به این علت از اصفهان خواهند بود، البته برای مرحله فینال از تمام استان‌های شرکت کننده خواسته شده که داور مورد نظرشان را که بتواند حضوری به مسابقات بیاید، معرفی کنند.این امکان برای سایر استان ‌ها تا زمان برگزاری مسابقات فراهم است.

وی با تاکید بر اقدامات شفاف این رقابت‌ها، ادامه داد: چهار دوره گذشته این مسابقات در استان‌های دیگر برگزار شده که تاکنون امکان استفاده از داور غیربومی نبوده، اما در این دوره به طور کامل شفاف سازی کردیم. داوران و بیوگرافیشان از قبل مشخص و روی سایت دانشگاه قابل مشاهده است. همچنین در داوری‌های قبل هرگز سرفصل‌های نمره دهی مشخص نبود که در این دوره با کارگاه‌های برگزار شده تمام مسائل شفاف شده و در گروه‌های تشکیل شده امکان نظردهی فراهم شده است.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان، خاطر نشان کرد: هدف ما این است که به عنوان یک برگزارکننده‌ بی‌طرف، تمام ابزارلازم را فراهم کرده و از هرگونه اجحاف به گروهی جلوگیری کنیم. البته باید قبول کرد در زمان باخت دنبال مقصرهستیم، اما ما تمام تلاشمان را برای برگزاری عادلانه این دوره مسابقات کرده‌ایم.

رضایی اضافه کرد: ناظر رقابت‌ها ستاد مرکزی مسابقات است و تلاشمان بر این بوده که مناظرات با شعار سال منطبق بوده و این امر سرلوحه کار قرار گرفته است.

وی یادآور شد: ۲۴ تیم از ۲۴ استان کشور در گروه‌های ۶نفره تشکیل شده که یک نفر سرپرست، یک نفر مربی و چهار دانشجو در کنار هم قرار گرفته‌اند. از ۴ دانشجو نیز ۲ نفر محقق برای گرداوری منابع مورد نیاز برای گزاره و ۲نفردیگر نیز سخنران جلسات هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان همچنین با اشاره به موضوعات گزاره‌ای مناظرات، توضیح داد: ۱۳۹گزاره بر مبنای مسائل روز جامعه و بیانات مقام معظم رهبری مورد تصویب قرار گرفته که در مرحله استانی و کشوری استفاده می‌شود.

وی تاکید کرد: مسابقات استانی در ۱۶۶ مراکز علمی کاربردی استان‌ها برگزار شده و تیم منتخب هر استان در این مرحله کشوری به رقابت خواهند پرداخت.

کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان مناظرات دانشجویی