در جلسه دانشگاه جامع علمی کاربردی و دفتر امور بانوان استانداری اصفهان مطرح شد: آمادگی دانشگاه جهت تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند مورد نیاز جامعه

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۹ کد : ۶۰۶۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۸
در جلسه دانشگاه جامع علمی کاربردی و دفتر امور بانوان استانداری اصفهان مطرح شد: آمادگی دانشگاه جهت تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند مورد نیاز جامعه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان جلسه هم اندیشی با مدیر کل امور بانوان استانداری اصفهان برگزار شد. 
دکتر بهزاد رضائی در این جلسه ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت:: مدرک گرایی و تحصیل در رشته های غیر کاربردی باعث شده است که هم اکنون ما با خیل عظیمی از دانش آموختگان بیکار روبرو شویم حال آنکه با آشنایی خانواده ها با آموزش های مهارتی دغدغه آنها برای شغل فرزندان شان بر طرف شده و از سوی دیگر جامعه نیز با چالش بیکاری روبرو نخواهد بود. 
دکتر بهزاد رضائی ادامه داد: آموزش مهارت به بانوان آن هم بر اساس علاقمندی از جمله مواردی است که کمک شایانی هم به اقتصاد خانواده ها کرده و عامل پیشگیری کننده از بسیاری از آسیب های اجتماعی است و با توجه به اینکه از جمله مسائل مهم و مورد توجه مسوولین استان و دفتر امور بانوان استانداری نیز موضوع اشتغال بانوان است، دوره های کوتاه مدت تک پودمان و تک درس و همچنین دوره های مقطع دار این دانشگاه با ویژگی تنوع و بر اساس نیاز بازار بودن می تواند بخش زیادی از این معظلات را مرتفع کند.
بهزاد رضائی اظهار کرد: این دانشگاه در راستای رسالت و هدف خود که همان آموزش مهارت در راستای خوداشتغالی و کمک به اقتصاد خانواده و جامعه است، آمادگی دارد با تمامی بخش های جامعه جهت تربیت نیروی انسانی ماهر و توانمند همکاری نماید.  


مدیر کل امور بانوان استانداری اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از ایجاد زمینه همکاری این دانشگاه و  معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: ما در سطح استان با طیف زیادی از بانوان شاغل و غیر شاغل و مسائل و مشکلات و آسیب های مختلفی مواجهه هستیم که می بایست با یک برنامه ریزی مناسب به سمت فعالیت هایی هدایت شوند که در عین حال به وظایف همسری و مادری آنها نیز خللی وارد نشود. 
مرضیه استکی با اشاره به تنوع و کاربردی بودن رشته ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت : سالانه خانواده ها هزینه های بسیاری را برای آموزش فرزندان خود انجام می دهند که متاسفانه بسیاری از آنها منجر به شغل مورد علاقه افراد نمی شود ، حال آنکه اگر بدرستی با ظرفیت های آموزش های مهارتی آشنا شوند این قبیل آسیب ها پیش نخواهد آمد.
استکی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه شروع فعالیت های سازنده در حوزه زنان و خانواده در سطح استان اصفهان شود.

کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان علمی شو کاربردی شو دانشگاه جامع علمی کاربردی اموربانوان اشتغال مهارت و کارآفرینی