معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان: فعالیت های فرهنگی تاثیرگذار در مراکز آموزشی زمینه ساز پویایی و ضامن موفقیت سایر برنامه های مرکز است

۳۱ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۱ کد : ۶۰۵۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۳۹

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان گردهمایی کارشناسان فرهنگی دانشگاه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه برنامه ی اجرایی اداره ی فرهنگی دانشجویی واحد استان اصفهان در سال 1401 توسط کارشناسان این حوزه ارائه و به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

در ادامه رابط دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه کار فرهنگی باید علمی نیز باشد گفت: مسوولیت کارشناسان فرهنگی این است که با توجه به فعالیت هایی که از سوی دشمن با ابزار های فضای مجازی  برای خدشه دار کردن مبانی اخلاقی و اعتقادی جوانان صورت میگیرد با برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی پر محتوا از جمله کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی و به شیوه ی علمی توسط مدرسین معارف و سایر مدرسین مقابله کنند.
حجه الاسلام والمسمین حسین ترکی آفارانی با اشاره به استفاده از ظرفیت مدرسین دانشگاه گفت:  از صفات ذاتی این دانشگاه مهارتی بودن آن است و در این میان اساتیدی هستند که با دانشی که دارند در زمینه برگزاری جشنواره های فرهنگی، مسابقات ، کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی به خوبی می توان از ظرفیت آنها بهره برداری کرد و برنامه هایی پر محتوا و غنی که شایسته دانشجویان باشد اجرا کرد. 
معاون علمی دانشگاه نیز در بخشی از این جلسه با اشاره به اینکه همکاران فرهنگی مراکز مانند سنگر سازانی هستند که ابتدا باید شرایط را فراهم کنند تا سایر فعالیت ها به خوبی انجام شود گفت: فعالیت های فرهنگی تاثیرگذار در مراکز آموزشی زمینه ساز پویایی و ضامن موفقیت سایر برنامه های مرکز است .
دکتر غلامرضا مالکی ادامه داد : گاهی در مراکز آموزشی نگاهی که باید به فعالیت های فرهنگی باشد وجود ندارد اما اگر مسوول فرهنگی  به رسالت خود معتقد باشد می تواند با  این کم رنگ بودن ها و دیده نشدن ها  کنار آمده و هدف خود را دنبال کند. 
مالکی ادامه داد: امروزه جامعه ما به لحاظ اجتماعی در شرایط خاصی قرار داشته و با چالش های زیادی روبرو است  و اگر  ما قائل به این باشیم که دانشگاه ما نیز می بایست تاثیر گذاری اجتماعی داشته باشد نقش بخش فرهنگی ما هم متفاوت می شود.
 وی تصریح کرد : در جامعه ما دو نعمت بسیار بزرگ وجود دارد که صحت ، سلامت و امنیت است که به قیمت ایثارگری های انسان های زیادی به دست آمده است و لازم است که در اثنای فعالیت های فرهنگی و با هدف امید آفرینی در جامعه دائما این موارد  به دانشجویان گوشزد شود. 
گفتنی است در ادامه این جلسه تقویم فرهنگی دانشگاه برای کارشناسان فرهنگی مراکز تشریح و نقطه نظرات افراد در زمینه اجرای برنامه ها دریافت شد.

کلید واژه ها: فرهنگی فعالیت فرهنگی کارشناسان فرهنگی دانشگاه فعالیت برنامه کارشناسان


( ۱ )