رضائی در جلسه هماهنگی رویداد شتاب موسیر:

مرکز علمی کاربردی تیران و کرون نقش موثری در کشاورزی غرب استان خواهد داشت

۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱ کد : ۴۸۱۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۸
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی تیران و کرون به عنوان یک مرکز آموزشی برای فعالیت در حوزه کشاورزی در غرب استان می تواند با برنامه ریزی مناسب و همکاری دستگاه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی نقش به سزایی در عرصه کشاورزی منطقه داشته باشد.
مرکز علمی کاربردی تیران و کرون نقش موثری در کشاورزی غرب استان خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان؛ بهزاد رضائی در نشست هماهنگی رویداد شتاب موسیر اظهار کرد: در بسیاری از رشته ها از جمله رشته های کشاورزی شاهد انبوه دانش آموختگان هستیم در حالی که چرخه این فعالیت کامل نشده است. 


وی افزود: اگر آموزشها در سطح دانشگاهی بر اساس مزیت های نسبی هرمنطقه صورت پذیرد می توان امید داشت که آموزش باعث رونق چرخه های مختلف اقتصادی کشور شود. 


سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان با بیان اینکه در دنیا حدود 12هزار شغل تعریف شده است، تصریح کرد: این رقم در کشور ما حدود سه هزار شغل است که این بیانگر آن است که تعداد  9هزار شغل دیگر در کشور ما شناخته نشده است.


رضائی گفت: دانشگاه علمی کاربردی در راستای اهداف تعریف شده ، خوشه های شغلی و ارائه رشته ها بر اساس نیاز مناطق را مورد توجه قرار داده است و بر همین اساس مرکز آموزش علمی کاربردی تیران و کرون به عنوان یک مرکز آموزشی برای فعالیت در حوزه کشاورزی در غرب استان می تواند با برنامه ریزی مناسب و همکاری دستگاه های مرتبط از جمله جهاد کشاورزی نقش به سزایی در عرصه  کشاورزی منطقه داشته باشد.


گفتنی است جلسه هماهنگی رویداد شتاب موسیر با هدف بررسی زمینه های همکاری دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان و سازمان جهاد کشاورزی به منظور برگزاری این رویداد در بهمن ماه جاری و با حضور سرپرست و معاونین دانشگاه علمی کاربردی استان و همچنین مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی، مدیر جهاد کشاورزی تیران و کرون و دیگر مدیران سازمان برگزار شد.

کلید واژه ها: دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهانرویداد شتابکارآفرینیگیاه موسیرمرکز علمی کاربردی تیران و کرون