نشست مسوولین مراکز رشد و نوآوری استان اصفهان برگزار شد

۰۴ آبان ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۴ کد : ۴۶۸۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۷۸۱
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با مدیر کل دفتر دفتر پژوهش و فناوری دانشگاه نشست مسئولین دفاتر کارآفرینی مراکز استان اصفهان برگزار شد.
نشست  مسوولین مراکز رشد و نوآوری استان اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری دانشگاه نشست مسئولین دفاتر کارآفرینی مراکز استان اصفهان برگزار شد. 
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی اصفهان در این نشست گفت: با توجه به میزان شهریه ی که دانشگاه علمی کاربردی از دانشجویان خود اخذ می کند و اینکه آموزش های علمی کاربردی بسیار هزینه بر است مراکز رشد و نوآوری باید به گونه ی فعالیت کنند که منجر به ثروت آفرینی و کسب درآمد برای آنها شود. دکتر مهدی قیصری افزود: عملکرد مراکز آموزشی  ما در مراکز رشد و نو آوری آن تبلور پیدا می کند و این مراکز با برگزاری رویداد های مختلف و ارائه ایده ها و محصولات شاخص خود میتوانند به رفع نیاز بازار کمک کرده و تبلور واقعی یک مرکز آموزش علمی کاربردی باشند.  
مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به انتظارات دانشگاه از دفاتر رشد و نوآوری گفت: در برگزاری رویداد های شتاب در مراکز رشد و نوآوری توجه به نیاز بازار نکته مهم و اساسی است. دکتر محمد حسین موسی زاده اظهار کرد: امروزه  97 درصد استارت آپ های ایران ناکام می ماند و علت اصلی آن هم خلق نیاز برای مردم و نه رفع نیازی از نیاز های آنها بوده است.
موسی زاده افزود: ایران مهد ایده های درست است و ما با اتکا به استعداد و توانمندی های خودمان و با برگزاری استارت آپ های موفق میتوانیم تحریم های اعمال شده برای کشورمان را بی اثر کنیم. وی همچینین با تاکید بر ارائه آموزش های مناسب و هدفمند به مراکز آموزشی، از برگزاری دوره آموزشی تک پودمان راهبری کسب و کار درآینده نزدیک در استان اصفهان در آینده نزدیک خبر داد. این دوره قرار است از طرف معاونت پژوهشی دانشگاه برای اولین بار در کشور و به صورت پایلوت در اصفهان برگزار شود. 
گفتنی است در این نشست مراکز رشد خوشه فناوری های سنگ، لوازم خانگی ، گز و شیرینی، فولاد و فرش هر یک به ارائه گزارشی از فعالیت خود پرداختند.