رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان: مراکز علمی کاربردی استان اصفهان گسترش پیدا می‌کند

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۹ کد : ۴۶۷۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۲۰
رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: برای مرکز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان جایگزین مشخص شده و این مراکز به زودی دانشجو می‌پذیرد و مراکز علمی کاربردی گسترش خواهند یافت.
رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان: مراکز علمی کاربردی استان اصفهان گسترش پیدا می‌کند

رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: برای مرکز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان جایگزین مشخص شده و این مراکز به زودی دانشجو می‌پذیرد و مراکز علمی کاربردی گسترش خواهند یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهان؛ مجید وفادار از راه اندازی چند مرکز آموزش علمی کاربردی جدید در استان اصفهان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری در استان اصفهان شاهد آن بودیم که تعدادی از مراکز علمی کاربردی ما مشمول این قانون شده و ادامه فعالیت نمی دهند ولی با توجه به اینکه این مراکز در صورت خصوصی شدن امکان ادامه فعالیت داشتن، درخواست های بسیاری برای جایگزینی این مراکز به احد استان اصفهان رسید که برخی از آنها موافقت شد و برخی نیز در دست بررسی می باشد. 


وی ادامه داد: از جمله مجموعه هایی که موفق به کسب موافقت اولیه جهت اجرای دوره های علمی کاربردی را کسب کرده است شرکت تعاونی سیاهان چهلستون است که بدلیل داشتن محیط کاری که اختیار داشت توانست از بین سایر متقاضیان موافقت اولیه را کسب کرده و جایگزین مرکز آموزش علمی کاربردی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری(نقش جهان) شود. 


رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان گفت: این مرکز قرار است پس از دریافت موافقت نهایی در زمینه  رشته های  هتل داری ، صنایع دستی و گردشگری و میراث فرهنگی پذیرش دانشجو داشته باشد. 


وفادار با اشاره به جایگزینی مرکز بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با موسسه مهد القران الکریم استان اصفهان اشاره کرد و گفت: موسسه مهد القران الکریم استان اصفهان هم موفق شده است موافقت اولیه دانشگاه را کسب کرده که در صورت کسب موافقت قطعی جایگزین مرکز آموزش بنیاد شهید استان شده و می تواند بعد از طی کردن مراحل قانونی در پذیرش آتی  دانشگاه  دانشجو بپذیرد.


 وی تصریح کرد: شروط ما در فعالیت این مراکز این بوده که محیط کار مراکز قبلی در اختیار مراکز جدید قرار بگیرد و بتوانند از پرسنل آنها را هم در اختیار بگیرند تا بتوانند نقش مراکز حذف شده را در قالب مراکز خصوصی ایفا کنند.


رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان در ارتباط با مرکزآموزش فرهنگ و هنر 1 اصفهان اظهار داشت: موسسه های زیادی درخواست جایگزینی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر 1 اصفهان را داده اند که به چند دلیل موفق نشده اند نظر شورای تخصصی گسترش دانشگاه را  کسب کنند و علی رغم تلاش های مدیر کل اداره کل ارشاد استان و برخی دیگر از مسئولین تا کنون مرکزی جایگزین آن نشده است.


وفادار با بیان اینکه در تلاشیم رشته های مرکز فرهنگ و هنر را در مرکز علمی کاربردی سیتی سنتر ادامه داده و احیاء کنیم، افزود: دانشگاه علمی کاربردی اصفهان از  هر موسسه فرهنگی و هنری که شرایط استاندارد دانشگاه را برای تاسیس مراکز علمی کاربردی در حوزه فرهنگ و هنر داشته باشد و شرط اصلی ما که داشتن محیط واقعی کار، داشتن فضای ملکی، مشخص بودن نوع خدمات و محصولاتشان و استقرار در استان اصفهان را داشته باشد در حوزه رشته های سینما، انمیشن ، موسیقی ، بازیگری دعوت به همکاری می کند. 


رئیس اداره گسترش و برنامه ریزی درسی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با اشاره به مراکزی که بزودی پذیرش دانشجو خواهند داشت، تصریح کرد: موفق به تاسیس دو مرکز آموزش علمی کاربردی سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان و مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت صنایع کاشی اصفهان شده ایم که در صورت داشتن پذیرش در بهمن ماه این دو مرکز فعالیت آموزش خود را آغاز خواهند نمود.

کلید واژه ها: دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهاندانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهاناداره برنامه ریزی درسی و گسترش آموزش عالیکاشانمراکز علمی کاربردی