انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان/ روحیه مدرک گرایی با مهارت آموزی تضعیف می شود

۲۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۲ کد : ۴۳۱۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۲۴
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: هم اکنون درجنگ اقتصادی هستیم و دانشگاه ها باید در این راستا برنامه ریزی کنند.
انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان/ روحیه مدرک گرایی با مهارت آموزی تضعیف می شود

معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: هم اکنون درجنگ اقتصادی هستیم و دانشگاه ها باید در این راستا برنامه ریزی کنند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان؛ سید حسن قاضی عسگر در مراسم انعقاد تفاهم همکاری دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه جامع علمی کابردی استان اصفهان اظهار کرد: دانشگاه ها باید با حرکت هدفمند به اقتصاد کشور کمک کنند و اگر آموزش ما خوب باشد بازارهای جهانی را خوب می شناسیم.


وی ادامه داد: متاسفانه دانشجویانی آموزش داده ایم که بازار کاری برایشان نداریم و این خود یک مشکل بزرگ است. در کنار کارهای خوب دانشگاه ها به اشتغال فارغ التحصیلان کمتر توجه شده است و فقط آموزش محور عمل کرده اند.


معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با بیان اینکه الگوی آموزشی ما با توجه به تحقیقات صورت گرفته دچار مشکل است، تصریح کرد: در کشور ما دانشجویان وارد تحصیل نظری می شوند و هیچ تخصص و مهارتی را کسب نمی کنند و تصمیم دارند که از کشور خارج شده و متاسفانه ثروت مردم صرف آموزش نیرو های شده است که از کشور خارج می شود.


قاضی عسگر گفت: این شرایط نشان می دهد که ما باید سریع در سیستم آموزشی خودمان تغییر ایجاد کنیم و باید مسئولین گام های موثری در این خصوص بردارند.


 وی با اشاره به تفاهم بین دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت: در راستای آموزش دادن حرفه و مهارت به دانشجو معلمان، خوب است که دانشجو معلمان یک یا دو مهارت را یاد بگیرند و روحیه مهارت آموزی را به دانش آموزان منتقل کنند و این فرهنگ مدرک گرایی را کم رنگ کنند.


در ادامه ریاست دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان با اشاره به هدف از امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: این تفاهم نامه با هدف ایجاد و گسترش همفکری و همکاری‌های علمی، آموزشی و فناوری در راستای رسالت دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی و دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی ماهر و سیاست‌های کلی مندرج در نقشه جامع علمی کشور به مدت چهارسال بسته شد.


قیصری ادامه داد: برای پیشبرد اهداف تفاهم¬نامه و اجرای تعهدات دو طرف، کمیته راهبردی متشکل از نمایندگان تام الاختیار دو طرف تشکیل و این کمیته مسئول پیشبرد برنامه¬ها و نظارت بر حسن انجام کار می باشد.


وی تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی مهارت محور است  و  آموزش هایی که در مراکز دانشگاه علمی کابردی به دانشجویان  داده  میشود اغلب به  عنوان حرفه و شغل در جامعه وجود دارد و این تفاهم نامه به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاری‌های علمی، آموزشی و فناوری با دانشگاه فرهنگیان بسته شد.

 

این تفاهم نامه با حضور دکتر قاضی عسگر معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری و دکتر علی نژاد معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بین دو دانشگاه فرهنگیان و علمی کاربردی استان اصفهان توسط روسای دو دانشگاه، دکتر شهرام عروف زاده و دکتر کهدی قیصری امضا شد.

کلید واژه ها: مهدی قیصریدانشگاه جامع علمی کاربردی استان اصفهاندانشگاه فرهنگیان استان اصفهانتفاهم نامهمعاون استاندارسید حسن قاضی عسگرمهارت محور