Aryanic
صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > نشست خبری

 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست خبری

نشست خبری

ثبت نام متقاضیان پذیرش بدون آزمون دوره های کاردانی فنی ، کاردانی حرفه ایی، مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ایی نظام آموزشی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مربوط به نیمسال دوم سال تحصیلی 96-1395 از روز سه شنبه 24 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ادامه دارد.علاقمندان برای ثبت نام به سایت دانشگاه مراجعه کنند


سید حسن قاضی عسگر رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: پذیرش دانشجو در هریک از کد رشته محل های تحصیلی بر اساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک(مرتبط یا غیر مرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان، ایثارگران، بومی بودن و با توجه به صلاحیت های عمومی داوطلبان بر اساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط صورت می گیرد. علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی(www.uast.ir) و یا سایت سازمان سنجش آموزش کشور(www.sanjesh.org) و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای پذیرش، از رشته های تحصیلی دایر در مراکز آموزشی اطلاع حاصل کرده و با همراه داشتن مدارک در تاریخ مقرر به مراکز آموزشی محل پذیرشرشته مورد تقاضا مراجعه کنند.


217 کد رشته محل کاردانی و 135 کدرشته محل کارشناسی در اصفهان


قاضی عسگر با اعلام این که استان اصفهان نیز در تعداد 352 کد رشته شامل 217 کد رشته محل کاردانی و 135 کدرشته محل کارشناسی دانشجو می پذیرد. خاطرنشان کرد: رشته های جدید این دوره در استان اصفهان شامل کاردانی حرفه پیرایش زنانه و مردانه ، کاردانی فنی چوب گرایش تولید مبلمان ، کارشناسی حرفه ی دوخت، کارشناسی حرفه ی سینما گرایش تدوین فیلم، کارشناسی حرفه ی سینما گرایش گروه کارگردانی است.


76 هزار فارغ التحصیل علمی کاربردی در 25 سال اخیر


وی با اشاره به این که پذیرش در این رشته‌ها بدون کنکور و از طریق ثبت‌نام در سایت سنجش است، اظهار داشت: برای راه اندازی این رشته‌ها از دو طریق نیاز سنجی و تعامل با سازمان ها و صنایع مختلف اقدام می شود و صنایعی که نیاز به ارتقا سطح کیفی نیروها و تکمیل نیروی انسانی دارند سفارش دوره های آموزشی را ارائه می کنند.رئیس دانشگاه جامع علمی، کاربردی استان اصفهان بیان داشت: در استان اصفهان ۴۳ واحد علمی کاربردی وجود دارد که در طول ۲۵ سال که از تأسیس دانشگاه می گذرد ۷۶ هزار دانشجو از این مراکز فارغ التحصیل شده اند. وی افزود: ۲۵ هزار دانشجو تا پایان ترم مهر در مراکز علمی، کاربردی استان ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۷۰۰ دانشجو مرد و هفت هزار و ۶۰۰ دانشجو زن هستند.


تلاش برای تربیت نیروی ماهر و فاصله گرفتن از مدرک گرایی

قاضی عسکر با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد دانشجویان این دانشگاه شاغل هستند، تأکید کرد: مشکلاتی که دیگر دانشگاه ها با آن دست به گریبان هستند در این دانشگاه وجود ندارد و دانشگاه علمی کاربردی با تلاش برای تربیت نیروی ماهر و فاصله گرفتن از مدرک گرایی درصدد است که فاصله فارغ التحصیل خود تا بازار کار را به حداقل برساند.


انتخاب اساتید مجرب برای تدریس در سطح مراکز علمی کاربردی


وی در پاسخ به سوال خبرنگار نسل فردا در خصوص چگونگی انتخاب اساتید دانشگاهی و نحوه نظارت بر کیفیت تدریس توسط آن ها گفت: در طول چند سال اخیر در بحث جذب اساتید به شدت فضا با حساسیت و نظارت دقیق روبرو شده است به طوری که از بین 5 هزار نفر متقاضی بهترین و مجرب ترین افراد بدون هرگونه اغماض انتخاب و جهت تدریس به مراکز مربوطه معرفی شده اند. وی ادامه داد: تمام تلاش دانشگاه جامع علمی کاربردی بر بکارگیری نیروهای مطلوب و مستعد و مجرب و اساتید مسلط دانشگاهی است و این امر به عنوان ضرورت در صدر سیاست ها قرار دارد.


کنکور زمانی مهم است که مزیتی برای فرد باشد

وی همچنین در خصوص جایگاه دانشگاه های بدون کنکور و نتیجه ورود دانشجویان بدون آزمون قبلی به فضای دانشگاه ها خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشتاز و باسواد دنیا انعطاف پذیری برای سوق دادن دانشجو به سمت کسب مهارت در کنار آموزش تئوری وجود دارد و دانشجو می تواند براساس آن در زمینه مورد علاقه خود شرکت کرده و در کنار تحصیل مهارت های لازم را نیز اخذ نماید. وی افزود: کنکور برای ورود به دانشگاه زمانی مهم و باارزش است که در قبال آن مزیتی برای فرد در نظر گرفته شود لذا در بحث کسب مهارت باید زمینه ای فراهم شود که دانشجو بتواند آموزه های علمی تخصصی لازم را فرا گرفته و در کنار آن کاربردی شدن آن را نیز تجربه نماید.


٢٠:٠٩ - جمعه ٢٧ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٢٦٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٧١